Sp1

Żywe kurczaki i i malutkie króliczki w I d

W  związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi w ubiegłym tygodniu w klasie Id odbyły się zajęcia  odnoszące się do poznania cyklu rozwojowego kury. Na początku odbyło się wprowadzenie dotyczące procesu przekształcania się jaja w pisklę. Dzieci w oparciu o serię  obrazków  układały cykl rozwojowy kurczaka. Na podstawie filmu multimedialnego omówiliśmy budowę pisklęcia, sposobu jego poruszania, odżywiania itp.

Jednak największą niespodzianką okazały się żywe kurczaczki , które  mama naszej Gabrysia przyniosła  nam do klasy.  Radości nie było końca kiedy po chwili dołączyły do nich jeszcze trzy małe króliczki. Oczywiście nie mogło zabraknąć głaskania pisklaków – i tu prawie wszystkie dziecięce rączki były gotowe, żeby pogłaskać, a nawet potrzymać kurczątko. Dużym zainteresowaniem cieszyły się też króliczki, które dzieci dotykały, przenosiły, karmiły,  a nawet usypiały. Zajęcia te wyzwoliły w dzieciach dużo pozytywnych emocji.

Dziękujemy jeszcze raz mamie Gabrysi  za pomoc w zorganizowaniu tak wspaniałych zajęć i poświęcony czas.

E. Cichoń

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content