Deklaracja dostępności
Szkoła Podstawowa Nr1 im. Wojska Polskiego w Choszcznie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony Strona internetowa Szkoły Podstwowej Nr 1 w Choszcznie.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- a. filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,
- b. niektóre zdjęcia z wydarzeń nie posiadają pełnych opisów alternatywnych,
- c. mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności,
- d. dokumenty w PDF nie są dokumentami edytowalnymi,
- e. część plików nie jest dostępnych cyfrowo.
Nadmierne koszty
Podaj szczegóły dotyczące nadmiernych kosztów…
Treści nieobjęte przepisami
brak
Przygotowanie deklaracji dostępności
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Udogodnienia, ograniczenia i inne informacje
- planowana modernizacja strony w przyszłości.
- brak mozliwości tłumaczenia na język migowy
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Agnieszka Czukiewska — mailowo aczukiewska@sp1.choszczno.edu.pl lub telefonicznie +4895 7652218.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie, podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki, poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
ul. Obrońcow Westrplatte 1a, 73-200 Choszczno
Pięć budynków, w których mieści się Szkoła Podstawowa Nr 1 w Choszcznie, jest usytułowanych przy ulicach: Obrońców Westerplatte 1, Obrońców Westerplatte1a oraz przy ulicy Chrobrego, wejście do głównego budynku szkoły znajdującego się przy siedzibie Państwowej Straży Pożarnej mieści przy ulicy Obrońców Westerplatte 1. Prowadzą do niego dwupoziomowe schody, które nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Drugie wejście do szkoły usytuowane jest z tyłu budynku. Do niego również należy wejść schodami, które nie są przystosowane dla niepełnosprawnych. Kolejny budynek szkoły jest usytuowany przy ulicy Chrobrego. Jest to przedwojenny budynek wykonany z czerwonej cegły, do którego prowadzą kilkustopniowe schody nieprzystosowane dla osób niepełnosprawnych. Budynek ten jest połączony z pierwszym budynkiem łącznikiem, który umożliwia swobodne przemieszczane się pomiędzy nimi. Dwa dodatkowe wejścia prowadzące do budynku z czerwonej cegły znajdują się na dziedzińcu położonym pomiędzy budynkami dawnej Szkoły Podstawowej nr 2. Do obu prowadzą schody, jedno z nich przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych, tzn. znajduje się przy nim podjazd dla wózków inwalidzkich. Od strony pozostałych dwóch wolno stojących budynków szkoły mieści się drugie skrzydło połączone z głównym budynkiem Szkoły Podstawowej nr 1. Skrzydło zostało dobudowane do lokalu głównego tak, że jest z nim połączone korytarzem, jednak aby wyjść z trzeciego budynku, należy skorzystać z wyjścia znajdującego się w budynku głównym prowadzącym na dziedziniec. Dwa kolejne budynki szkoły mieszczą się w odległości około 10 i 20 metrów od budynku nr 3. Budynek A (położony bliżej) posiada dwa wejścia bezpośrednio z podwórka, jednak z przedsionka na parter prowadzą schody, które nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Budynek B również ma dwa wejścia. Pierwsze znajduje się naprzeciwko jednego z wejść do budynku A. Prowadzą do niego trzy schody, natomiast drugie wejście znajduje się z tyłu budynku od strony boiska. Do niego również prowadzą schody. Jedno i drugie nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych, W celu przywołania pracownika szkoły można skorzystać z dzwonka zainstalowanego przy drzwiach. Nad wejściami nie ma głośników systemu naprowadzającego dźwiękowo osoby niewidome i słabo widzące c. budynek główny oraz budynek nr 3 mają po trzy kondygnacje, budynek nr 2, A i B mają po dwie kondygnacje. Żaden z nich nie posiada windy ani toalet dostosowanych na potrzeby osób niepełnosprawnych, szkoła posiada miejsca parkingowe, jednak nie ma oznaczonego miejsca dla osób niepełnosprawnych, osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi,
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Opis dostępności komunikacyjnej:
osobami oddelegowanymi do udzielania informacji przy wejściu głównym są pracownicy obsługi, do szkoły może wejść osoba z psem asystującym i psem przewodnikiem, w budynku nie ma oznaczeń w alfabecie Braille’a ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących, nie można skorzystać z tłumacza języka migowego.