Sp1

Złote medale drużyn pływackich w Mistrzostwach Powiatu!!!

W czwartek, 26 stycznia pływalnia „Wodny Raj” gościła zawodników, którzy zebrali się aby rywalizować w Mistrzostwach Powiatu Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowym Pływaniu. Stawką nie tylko były tytuły najlepszych drużyn pływackich w powiecie choszczeńskim, ale też prawo udziału w zawodach rangi Finału Wojewódzkiego! Było o co walczyć, a ku uciesze swoich opiekunów i przede wszystkim własnej obydwa tytuły powędrowały w ręce reprezentantów naszej „Jedynki”!!!

no images were found

Zawody nie przyciągnęły co prawda – jak się spodziewano – rzeszy szkół, ale zważając na porę roku i panującą grypę (organizatorzy informowani byli o przypadkach „sypania się drużyn właśnie z powodu choroby zawodników) było to zrozumiałe. Na starcie mogliśmy więc oglądać pojedynki pomiędzy dwoma szkołami choszczeńskimi, organizatorami zawodów „Jedynką” oraz popularną „Trójką”. Mimo niewielkiej liczby drużyn emocji nie zabrakło, a wielu z zawodników i zawodniczek ustanowiło swoje rekordy życiowe.

Warto tylko przybliżyć na czym polegała rywalizacja. Porządek zawodów wyglądał następująco: pierwsze startowały sztafety 8x25m stylem dowolnym (jako pierwsze dziewczęta, potem chłopcy). Następnie odbywały się serie indywidualne poszczególnymi stylami. W klasach młodszych (III – IV) zawodnicy płynęli kolejno stylem klasycznym, grzbietowym, dowolnym i wybranym z trzech pierwszych. Zawodniczki i zawodnicy starsi (klas V – VI) zaś zamiast stylu wybranego, jako pierwszy mieli styl motylkowy, a dalej klasyczny, grzbietowy i dowolny. Każdy z zawodników bez względu na wiek do pokonania miał 50 metrów (dwie długości basenu).

Punktacja wyglądała następująco: za pierwsze miejsce sztafety „zarabiały” dla drużyny 34 punkty, drugie nagradzane było 30 „oczkami. W biegach indywidualnych za kolejne miejsca otrzymywano połowę punktów, jakie mogły uzyskać drużyny (1 – 17, 2 – 15 itd.).

Nasze Dziewczęta zdobyły łącznie 166 punktów (zwyciężały w 7 z 9 biegów), a chłopcy zwyciężali we wszystkich biegach uzyskując sumę łączną 170 punktów.

Drugie miejsca w kategoriach dziewcząt i chłopców wywalczyli reprezentanci SP 3 Choszczno.

Zawody odbyły się na pływalni „Wodny Raj”, a za gościnność i pomoc w organizacji dziękujemy naszym gospodarzom Centrum Rekreacji i Sportu w Choszcznie oraz panom ratownikom, którzy czuwali nad bezpieczeństwem pływających.

Oto składy naszych drużyn:
DZIEWCZĘTA:
Nadia KUCHARCZYK (klasa 3b)
Noemi CHMURA (klasa 3c)
Maria WASIELEWSKA (klasa 3f)
Martyna OTOCKA (klasa 3f)
Antonina MĘŻYKOWSKA (klasa 4b)
Małgorzata STRZELCZYK (klasa 5b)
Emilia FURS (klasa 5d)
Katarzyna KOZIKOWSKA (klasa 5d)
Olga PAROL (klasa 5d)

CHŁOPCY:
Jakub DOKURNO (klasa 2e)
Szymon PLISZKA (klasa 3c)
Jakub BRZĘCZEK (klasa 3e)
Marcel OLSZEWSKI (klasa 4b)
Igor WŁODARCZYK (klasa 5a)
Oskar BURZYŃSKI (klasa 5d)
Kacper KUREK (klasa 5d)
Alan KUREK (klasa 6c)
Bartłomiej PIEŃKOWSKI (klasa 6c)

Opiekunowie: p. Robert ŁYKO i p. Artur WELS.

Artur Wels

Galeria zdjęć (autorzy zdjęć Martyna OTOCKA i p. Artur WELS).Skip to content