Sp1

Zielone przygody – leśny survival

W poniedziałek klasy: IIa, IIb i IId wybrały się do obozowiska Chełpa przy Nadleśnictwie Choszczno i uczestniczyły w niezapomnianych zajęciach edukacyjnych „Zielone przygody”. Nasz survival leśny rozpoczęliśmy od zbierania roślin na leśną herbatkę, którą wspólnie z Panem Pawłem gotowaliśmy prawie 3 godziny i trzeba przyznać, że to był strzał w dziesiątkę!Tak nam smakowała, że po prostu po kilku minutach jej zabrakło. Następnie budowaliśmy szałasy. Każda grupa konstruowała swoją budowlę, a efekty można zobaczyć na zdjęciach. Jednak najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny …. Najlepszą drużyną w tej konkurencji okazała się grupa „Dzikich Wilków” ze swoim okrzykiem „Dzikie wilki my wygramy! Lepiej linę przeciągamy”! Co okazało się całkowitą prawdą, żadna inna grupa nie dała rady wygrać.

Końcówkę zajęć spędziliśmy na leśnych zabawach i przy ognisku piekąc kiełbaski. Rzucaliśmy do celu szyszkami, rozpoznawaliśmy rodzaje drzew i uczyliśmy się jak krzesiwem można rozpalać ogień.

Nasze zajęcia były bardzo udane. Pogoda i humor nam dopisały. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. Nasze wesołe miny na zdjęciach świadczą o udanej wycieczce. Z pewnością ją powtórzymy!

A. Kościuczuk, T. Skrzypiec, R. SobiechSkip to content