Sp1

Zielona Szkoła w Czaplinku

W dniach 6 – 8 czerwca grupa trzecioklasistów wraz z opiekunami uczestniczyła w Zielonej Szkole w Czaplinku. Uczniowie klas 3: a, b, c i d aktywnie spędzali czas biorąc udział w przeróżnych zajęciach. Pierwszy dzień pobytu rozpoczęliśmy zabawami integracyjnymi, następnie dzieci podzielone na 5 grup uczestniczyły w biegach zadaniowych. Jednak największą atrakcją była Baloniada – bitwa na bolony napełnione wodą. Czwartek był najbardziej aktywnym dniem. Rozpoczął się zajęciami sportowymi, dzieci mogły sprawdzić się w strzelnictwie, łucznictwie, sztuce cyrkowej i przeciąganiu liny. Sprzyjające warunki pogodowe umożliwiły nam korzystanie ze sprzętu wodnego. Każdy przeszedł podstawowe szkolenie z kajakarstwa i spróbował tego sportu. Dzień zwieńczyliśmy dyskoteką. W piątek rozpoczęliśmy od gier zespołowych na boisku. Kolejną atrakcją była Szampaniada – poszukiwanie ukrytych na terenie ośrodka niespodzianek. Po obiedzie wyruszyliśmy do starosłowiańskiego grodu.

Zmęczeni ale szczęśliwi, opaleni i pełni wrażeń, bogatsi o nowe doświadczenia wróciliśmy do Choszczna.

K. Pieczykolan

Zapraszamy do fotoreportażu z wycieczki:)Skip to content