Sp1

Zakończenie projektu klasy V c

Zbliża się zakończenie roku szkolnego, a co za tym idzie- koniec projektu Wiele cudowności w naszej codzienności. Realizowaliśmy ten projekt przez kilka miesięcy ucząc się wciąż nowych rzeczy i świetnie się przy tym bawiliśmy. Jak sama nazwa projektu wskazuje, odkrywaliśmy, że w naszym codziennym życiu jest wiele  bardzo ciekawych rzeczy. Z większą uwagą przyglądaliśmy się naszemu otoczeniu, bo tego wymagały zadania projektowe.

Zaczęliśmy skrupulatnie zgłębiać tajniki informatyczne i komputer stał się dla nas podstawowym narzędziem pracy, choć nie jedynym. Poszerzaliśmy wiadomości z różnych dziedzin. Przyrządzaliśmy  smaczne i zdrowe sałatki,  nauczyliśmy się piec chleb, poznawaliśmy ciekawych ludzi z Choszczna. Stworzyliśmy własną bibliotekę klasową. Robiliśmy samodzielnie zegary. Opowiadaliśmy o swoim hobby. Poznawaliśmy różne środki transportu, odwiedziliśmy nawet muzeum kolejnictwa w Kościerzynie, jeździliśmy bryczkami po kaszubskich lasach i furmankami, podziwiając uroki krajobrazu Tatr. Nauczyliśmy się parzyć pyszne herbaty, założyliśmy nawet w swojej klasie herbaciarnię.

Naszymi specjalnymi gośćmi była Pani Dyrektor i dziennikarze telewizji TVN. O naszych działaniach  można było usłyszeć w całej Polsce! Projekt wcześniej  został wyróżniony na Forum Innowacyjnych Szkół w Warszawie. Szczególnie spodobała nam się zabawa we własne zespoły muzyczne. Pisaliśmy teksty piosenek, z różnych materiałów wykonaliśmy instrumenty muzyczne i nagrywaliśmy teledyski. Można je obejrzeć na Youtube. Praktycznie co miesiąc efekty naszej pracy można było oglądać też na szkolnym korytarzu, bo tam przygotowywaliśmy wystawy prezentując różne swoje prace. Większość jednak zadań realizowaliśmy na platformie projektowej, która stała się również dla nas portalem społecznościowym, tu mogliśmy wymieniać się poglądami, przesyłać wiadomości, dużym powodzeniem cieszyło się forum Klasowe pogaduchy. 

Ale niestety, nic nie trwa wiecznie i nadszedł czas końca naszego projektu Wiele cudowności w naszej codzienności. W tym miejscu chcemy podziękować wszystkim nauczycielom, którzy brali udział w przygotowaniu zadań projektowych. To Wy pokazaliście nam, że nauka i zdobywanie wiedzy nie musi być nudne i trudne.  Dziękujemy.

Nasz projekt na platformie projektów szkolnych

W imieniu klasy V c – Zofia Kucharska i Julian Kędys

 


Skip to content