Sp1

Zadanie od kapitana Rafała

Świetliki otrzymały zadanie od kapitana Rafała- miały znaleźć na  angielskiej mapie kraj o nazwie Myanmar. Z ochotą przystąpiły do poszukiwań. Znają kierunki geograficzne i doskonale sobie poradziły. Nie trwało to długo. Oczom dzieci ukazała się magiczna nazwa. Uczniowie dowiedzieli się na jakim kontynencie leży tajemniczy kraj, jakie kraje z nim sąsiadują i co najważniejsze jakie nazwy nosi w języku polskim. Otóż W 2012 roku Komisja Standaryzacji Nazw Geograficznych ustaliła krótką nazwę państwa Mjanma z zastrzeżeniem, że nazwą wariantową pozostaje Birma. Urząd Publikacji Unii Europejskiej zaleca  stosowanie po polsku w tekstach unijnych podwójnej formy „Mjanma/Birma”. Jak widać człowiek uczy się całe życie?

                                                                          Katarzyna Wodnicka-SałacińskaSkip to content