Sp1

„Zachowaj Trzeźwy Umysł”

21 czerwca przy okazji Szkolnego Dnia Sportu przeprowadzono kampanię ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł’’.

Ten dzień był doskonałą okazją do przeprowadzenia pozytywnej profilaktyki poprzez różnego rodzaju przedsięwzięcia. Uczniowie klas starszych wzięli udział w różnorodnych konkursach indywidualnych i klasowych. Uczniowie klasy VI b prowadzili akcję profilaktyczną w sklepach na terenie naszego miasta nakłaniając sprzedawców do niesprzedawania nieletnim alkoholu i papierosów.

Sprzedawcy otrzymali plakaty i ulotki o zakazie sprzedaży tych artykułów. Następnym działaniem skierowanym do mieszkańców a szczególnie rodziców i dziadków był happening nawołujący ich do wspólnego spędzania czasu wolnego z dziećmi, wspólnych gier, zabaw, spacerów i uprawiania sportu. Bardzo ważnym tematem jaki został poruszony przy okazji happeningu był temat ,,Nie tylko alkohol szkodzi’’ rozdawano ulotki profilaktyczno- edukacyjne skierowane do rodziców, które przypominają o konieczności czytania etykiet produktów żywnościowych i napojów kupowanych dzieciom  zawierających słodziki, kofeinę i sztuczne barwniki.

Jak każdego roku tego dnia również przy współpracy z choszczeńską drogówką zorganizowano mini patrol z udziałem uczniów i policjantów. Zatrzymywanym kierowcom wręczano ulotki nawołujące do kierowania się zdrowym rozsądkiem i niewsiadania za kierownicę pod wpływem alkoholu, uświadomienie konieczności zapinania pasów i przewożenia dzieci w fotelikach.

Ogólnopolska kampania ,,Zachowaj Trzeźwy Umysł’’ zakończyła się podsumowaniem i wręczeniem dyplomów i certyfikatów najbardziej aktywnym i zaangażowanym nauczycielom i uczniom. Bardzo dziękuję za aktywne uczestnictwo w kampanii.

Ilona KozubskaSkip to content