Sp1

Z wizytą na Olimpie

Cywilizacja starożytnej Grecji fascynowała każdą nową generację, także nas – współczesnych.

5 listopada uczniowie z klasy V a przygotowali lekcję języka polskiego pt. ,,Z wizytą na Olimpie”, na której w interesujący sposób przedstawili bogów greckich m.in. Artemidę, Atenę, Afrodytę, Zeusa, Herę, Demeter, Hefajstosa, Posejdona, Hadesa… Zadbali o każdy szczegół – strój, rekwizyty, dekorację, niektórzy przygotowali też prezentacje multimedialne. Na moment przenieśliśmy się na Olimp  zwany ,,dachem Grecji”, gdzie  mieli swoją siedzibę bogowie.

Uczniowie pracowali w dwuosobowych zespołach. Następnie prezentowali efekty swojej pracy na forum. Każdy zespół mógł otrzymać punkty w skali od 1 do 10. Pracę uczniów oceniał też nauczyciel. Ważny był sposób przedstawienia danego boga greckiego oraz inwencja twórcza uczniów . Wybraliśmy także boga i boginię, których stroje najbardziej nam się podobały. Apollo – Bruno Fidos i Afrodyta – Weronika Biłec, otrzymali oni dodatkowe punkty i gromkie brawa.

Po raz kolejny uczniowie pokazali, że bawiąc się można się bardzo dużo nauczyć.

Iwona Cedro

 

 

 Skip to content