Sp1

Z wirtualną wizytą w Muzeum ,,Polin”

24 kwietnia uczniowie z klasy 6b i 7b oraz 28 kwietnia – uczniowie z klasy 8b w ramach zdalnego nauczania wzięli udział w warsztatach online prowadzonych przez edukatorów z Muzeum Historii Żydów Polskich ,,Polin” z Warszawy – tematy zajęć: ,,Żonkile – powstanie w getcie” (kl.6) oraz ,,Kultura żydowska” (kl.7-8). W trakcie wirtualnego spotkania na ekranie komputera słuchali wykładu, oglądali fragmenty filmów, odsłuchiwali nagrań, rozwiązywali zagadki i quizy, wykonywali zadania. Pracowali w grupach i indywidualnie. Mieli możliwość pogłębienia wiedzy na temat kultury żydowskiej, powstania w getcie warszawskim, a także mogli poznać działanie platformy ZOOM.

Spotkanie edukacyjne było m.in. efektem włączenia się szkoły po raz kolejny w akcję edukacyjno – społeczną ,,Żonkile” upamiętniającą 77. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim 19 kwietnia 1943 r.,  największego zbrojnego zrywu Żydów w czasie II wojny światowej, tym razem wirtualnie. Uczniowie wykonywali papierowe żonkile – symbole akcji, a następnie zdjęcie z przypiętym żonkilem. W ten sposób oddawali hołd poległym.

Iwona Cedro

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content