Sp1

„Z wielkim koszem idzie Jesień po lesie…

„Z wielkim koszem idzie Jesień po lesie…
Co w tym koszu Pani Jesień nam niesie?
Kurki rydze i maślaki
borowiki i kozaki nazbieramy dziś…”

Dnia 1 października  klasa 2b udała się na wycieczkę do lasu. Piękna pogoda zachęcała do spacerów, a dzieci z zachwytem w otoczeniu przyrody poznawały piętra roślinności leśnej, rodzaje drzew, różnice między drzewami iglastymi a liściastymi. Uczniowie poznali rodzaje lasów, techniki wykorzystywane w szkółkach leśnych.

Na swojej drodze napotkaliśmy bardzo wiele grzybów, zarówno jadalnych jak i tych nie jadalnych odznaczających się przepięknymi kolorami. Nasz przewodnik Pan Andrzej Kaliński bardzo ciekawie dzielił się z nami swoją olbrzymią wiedzą przyrodniczą i historyczną ponieważ w trakcie wycieczki oddaliśmy cześć żołnierzowi poległemu w lesie drawieńskiego parku narodowego.

Piknik na polanie leśnej smakował nam jak posiłek w najlepszej restauracji, a odwiedziny na farmie w Zaciszu ukoronowały naszą wycieczkę. Na farmie podziwialiśmy krowy z cielakami, świnie z prosiętami, kury z kurczętami, gołębie z młodymi, króliki, perliczki, koty, psy, byki. Całą masę sprzętu rolniczego dzięki któremu zbieranie plonów jest sprawne i przyjemne.

Zmęczeni ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy do szkoły pełni nowej wiedzy i radości z chwil spędzonych na wesołym brykaniu na snopkach. Następnego dnia z naszymi zbiorami z grzybobrania ruszyliśmy do sanepidu aby sprawdzić które z przywiezionych przez nas okazów nadają się do spożycia. Specjaliści od grzybów podzielili się z nami wieloma bardzo ważnymi wiadomościami na temat zbierania i spożywania grzybów, a Dzieci po raz kolejny bawiąc się powiększyły swoją przyrodniczą wiedzę.

Agnieszka Bodnar

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content