Sp1

„Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – 9 miejsce dziewcząt!!!

We wtorek, 4 kwietnia w Szczecinku odbył się Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej dzieci do lat 10 „Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku”, w którym wystartowała nasza drużyna dziewcząt (zwycięzca jesiennych eliminacji powiatowych). Drużyna złożona z dziewcząt urodzonych w roku 2007 walczyła dzielnie i zajęła ostatecznie miejsce 9 w województwie!

Można powiedzieć, że mieliśmy pecha w losowaniu – już w fazie grupowej dziewczęta musiały mierzyć się z drużynami OLIMPII Szczecin, VICTORII 2 Sianów oraz SP Mielenko. O ile z ostatnią z tych drużyn można było nawiązać walkę, o tyle dwie pierwsze – jak się później okazało – rozdawały karty w całym turnieju!

W pierwszym meczu spotkałyśmy się z OLIMPIĄ. Początek nie zapowiadał tego, co stało się później. Dziewczęta walczyły bardzo dzielnie i do połowy czasu gry pierwszej części spotkania toczyły niemal równorzędny bój z ekipą ze Szczecina. Niestety nasze rywalki z biegiem czasu rozgrzewały się i zaczęły strzelać gola za golem. Ostatecznie naszym napastniczkom nie udało się zdobyć gola, a nasze szczecińskie rywalki wbiły ich nam aż 11! Oczywiście były łzy i złość, ale pojawiła się też nadzieja – do awansu do kolejnej fazy wystarczyło wygrać dwa następne mecze…

Drugie spotkanie było tym „pierwszym o wszystko”! Tylko zwycięstwo dawało nam szanse gry w ćwierćfinale. Plan był prosty: strzelić jednego gola więcej od naszych przeciwniczek. Początek spotkania był bardzo nerwowy z obu stron (zespół z Mielenka również przegrał swój pierwszy mecz i walczył o wszystko w meczu z nami). Szybciej nerwy opanowały nasze dziewczęta i to one objęły prowadzenie! Prawym skrzydłem po odbiorze piłki rywalce popędziła Maja BUGAJ i mocnym strzałem w „długi róg” nie dała szans bramkarce z Mielenka! Prowadziłyśmy 1:0! Zapanowała radość, ale dziewczęta zdawały sobie sprawę, że ten wynik jest bardzo niebezpieczny. Dlatego też nie chciały się ograniczać do obrony wyniku, a przeciwnie – dążyły do podwyższenia! Udało się do dość szybko – tym razem udaną akcją w obronie popisała się Maja ANGERMAN, podała piłkę do Julii KARBOWSKIEJ, a ta zdecydowała się na strzała przy  – tym razem – „bliższym słupku” czym zaskoczyła bramkarkę a ucieszyła trenera i pozostałe zawodniczki naszej drużyny! Wynik brzmiał już 2:0!!! Mimo usilnych prób z obu stron rezultat ustalony po strzale Julki nie uległ zmianie i mogliśmy się cieszyć z pierwszego zwycięstwa i przedłużenia szans na awans do następnej rundy!

Początek naszego trzeciego meczu, w którym mierzyliśmy się z mającą na koncie – podobnie jak nasza drużyna – po jednym zwycięstwie i porażce VICTORIĄ 2 Sianów, był bardzo wyrównany. Akcje toczyły się to pod jedną, to pod drugą bramką, a sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Brakowało jednak przysłowiowej „kropki nad i”. Niestety dla nas jako pierwsze taką kropkę postawiły zawodniczki VICTORII. Nasze dziewczęta również stwarzały sobie dobre okazje, jednak strzały Mai ANGERMAN czy Agnieszki SMUŻNIAK broniła bramkarka rywalek. Drużyna rywalek ostatecznie odarła nas z nadziei i pokonała aż 10:0, co sprawiło, że po trzech meczach przyszedł czas na pożegnanie z turniejem.

Oczywiście pojawiły się łzy i gorzkie żale, ale już wkrótce nasze mocno zasmucone i poobijane reprezentantki udały się wraz z trenerem na obiad. Po zjedzeniu ciepłej zupy pomidorowej humory nieco się poprawiły, a na osłodę pozostała sesja fotograficzna naszych młodych zawodniczek z reprezentantami kraju Kamilem GROSICKIM i Robertem LEWANDOWSKIM! Póki co były to tekturowe makiety naszych reprezentantów, ale i tak sesja fotograficzna cieszyła się sporym zainteresowaniem, a dziewczęta chętnie pozowały i to w najróżniejszych – czasem wręcz niewyobrażalnych pozycjach akrobatycznych.

Na zakończenie dziewczęta odebrały jeszcze torby pełne łakoci, które przygotował główny sponsor turnieju, firma TYMBARK.

Warto jeszcze w tym miejscu dodać, że drużyny OLIMPII Szczecin i VICTORII 2 Sianów, z którymi nasze dziewczęta poniosły tak dotkliwe porażki spotkały się po fazie grupowej turnieju raz jeszcze – obie dotarły do wielkiego finału, w którym szczecinianki okazały się znów o jednego gola lepsze niż sianowianki i zwyciężyły 1:0 (w grupie było 2:1) i to one będą reprezentować nasze województwo w Ogólnopolskim Finale, który odbędzie się 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie! Nam nie pozostaje nic innego, jak życzyć naszym pogromczyniom udanego turnieju i zwycięstwa!

Naszą szkołę reprezentowały:
Maja ANGERMAN (klasa 3c)
Maja BUGAJ (klasa 3c)
Noemi CHMURA (klasa 3c)
Agnieszka SMUŻNIAK (klasa 3c)
Julia KARBOWSKA (klasa 3d)
Oliwia KORZENIEWSKA (klasa 3d)
Julia KULIGOWSKA (klasa 3d)
Amelia KURZYK (klasa 3d)
Artur WELS – opiekun drużyny

Artur WelsSkip to content