Sp1

Z Biblioteką za pan brat!

Logiczne myślenie jest bezcenne. U dzieci naturalna ciekawość jest wspaniałym darem, który trzeba nieustannie pielęgnować i rozwijać. Urozmaicanie lekcji wpływa na Dzieci wyjątkowo owocnie. Lekcje w plenerze, w bibliotekach, w pracowniach artystycznych pobudzają i tak już ciekawe Dzieci do działania.

Sześciolatki z Ib wzięły udział w niebywale ciekawej lekcji bibliotecznej na której liczyły, czytały, rozwiązywały rebusy, zagadki, a nawet gimnastykowały swoje ciała i języki. W Bibliotece Pedagogicznej w Choszcznie Dzieci sprawdzały swoją wiedzę matematyczną i przyrodniczą, doskonaliły umiejętność słuchania ze zrozumieniem, a przede wszystkim dostały możliwość pracy w grupach co jest tak bardzo ważne dla maluchów, które nastawione są przede wszystkim na siebie.

Zajęcia zakończyły się narysowaniem przez Dzieci tego co jest dla nich skarbem. Rysunkowe odpowiedzi zaskoczyły nie tylko wychowawczynię ale również Panie Bibliotekarki… Skarbem dla sześciolatków jest: „nasza planeta”, „mama, tata, siostra i brat”, „ukochany pies”, „spacer i zabawa z rodzicami”, „książka”…

Agnieszka BodnarSkip to content