Sp1

XXI Festyn Archeologiczny

18 września 2015 r. uczniowie z klas czwartych wzięli udział w XXI Festynie Archeologicznym pt. ,,Smaki w przeszłości” w Biskupinie.

Wczesnym rankiem wyruszyliśmy do Biskupina – zwanego polskimi Pompejami. W trakcie festynu uczniowie uczestniczyli w licznych warsztatach m.in. lepili naczynia z gliny, wykonywali biżuterię  i paciorki z modeliny, barwili papier, bili monety. Podziwiali pokazy walk przy użyciu broni wczesnośredniowiecznej, dziewczęta natomiast przymierzały stroje i biżuterię z tej epoki. Uczniowie wzięli również udział w pokazach działania prasy drukarskiej Mistrza Gutenberga pt. ,,Jak dawniej książki powstawały?” oraz nurkowania, wysłuchali też opowieści płetwonurka – archeologa na temat jego pracy, a także obejrzeli pokaz tańców irlandzkich zespołu ,,Comhlan”, następnie uczestniczyli w warsztatach tanecznych prowadzonych przez zespół. Niektórzy degustowali potrawy kuchni antycznej, a następnie wzięli udział w konkursie kulinarnym i w nagrodę otrzymali książki o Biskupinie. Zmęczeni, ale pełni wrażeń późnym wieczorem wróciliśmy  do Choszczna. To była niesamowita lekcja historii!

Iwona CedroSkip to content