Sp1

XIII Gala Szkolnego Pulitzera

21 listopada 2014r. reprezentacja gazetki „Szkolne Wieści” wzięła udział w XIII Gali Szkolnego Pulitzera, która odbyła się w sali Zbigniewa Herbera w Książnicy Pomorskiej w Szczecinie. Po powitaniu i poczęstunku pod opieką pracowników – przewodników zwiedziliśmy oddziały Książnicy Pomorskiej największej biblioteki w naszym województwie.

Po powrocie do sali odbyła się konferencja prasowa z dyrektorem Książnicy Pomorskiej – panem Lucjanem Bąbolewskim. Następnie pan Sylwiusz Mołodecki zapoznał nas z akcją „Sadzimy krokusy” i przekazał na nasze ręce około stu sadzonek krokusów, abyśmy je posadzili w naszej miejscowości.

„Szkolne Wieści” otrzymały nominacje do nagrody głównej „Szkolnego Pulitzera” – niestety w tym roku nie zostaliśmy laureatem. Cieszymy się że zostaliśmy nominowani i mieliśmy możliwość zwiedzenia Książnicy – jednej z 7 najważniejszych bibliotek w kraju. Po pysznym obiedzie wróciliśmy zmęczeni i pełni wrażeń do domu.

redaktorzy

M. Nieczysta, M. GawlikSkip to content