Sp1

X Konkurs Historyczny

W X KONKURSIE HISTORYCZNYM dla uczniów szkół podstawowych pod patronatem Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, którego etap finałowy miał miejsce w XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie 9 marca 2018r. naszą szkołę reprezentowało 3 uczniów z klasy 7 C – Szymon Błaszczyk, Dominik Butryn, Mateusz Siwko.

W zmaganiach konkursowych sprawdzana była wiedza z historii oraz historii i społeczeństwa. W tym roku szkolnym zakres tematyczny dotyczył – Rzeczpospolitej w okresie panowania królów elekcyjnych 1572-1795. W etapie finałowym obowiązywał dodatkowo zakres tematyczny poszerzony o następujące zagadnienia: Rewolucja burżuazyjna we Francji oraz powstanie USA.

W gronie tegorocznych finalistów znalazł się Mateusz Siwko.

Gratulujemy sukcesu!

Małgorzata SzemlijSkip to content