Sp1

Wystawa budowli z klocków LEGO

8 marca dzieci z klasy IId i II e z zaciekawieniem, a często z zafascynowaniem, oglądały przeróżne budowle z klocków LEGO na największej w Polsce edukacyjnej wystawie budowli z klocków Lego w Szczecinie. Znane budynki i obiekty, mimo, że w miniaturze wzbudzały zachwyt uczniów, podziwiających kunszt i precyzję budowania, ale dostarczały też wiedzy z różnych dziedzin. 
Elementy interaktywne były bardzo chętnie uruchamiane przez zwiedzających, a poruszające się karuzele, pociągi i roboty uświadamiały dzieciom trudność przy ich tworzeniu i dodatkowo pobudzały wyobraźnię.

Można to było zaobserwować w strefie zabaw klockami LEGO, gdzie uczniowie z klocków sami tworzyli różnorodne konstrukcje i budowle. Może nie były one tak złożone i skomplikowane jak te na wystawie, ale sama możliwość zabawy tak dużą ilością klocków sprawiła dzieciom wiele radości. Czas zwiedzania szybko minął, i choć zmęczeni, to szczęśliwi wróciliśmy do szkoły.

                                                                       Renata Sobiech, Barbara Szewczyk

Zapraszamy do galerii:)Skip to content