Sp1

Wykopki II b II d

no images were found

W czwartek 11 września 2014r. 2d i 2b pojechały do zaprzyjaźnionego rolnika, pana Romana Skorego na wykopki do Pomienia. Pogoda nam dopisała. Bardzo ciekawi byliśmy jak we współczesnych gospodarstwach zbiera się ziemniaki z pola. Pan Skory pokazał nam ogromną maszynę, kopaczkę dwurzędową służącą do wygrzebywania ziemniaków z ziemi. Następnie uruchomił ją, a naszym zadaniem było pozbierać wydobyte przez nią bulwy. Praca wydawała nam się dziecinnie prosta, ale po kilku minutach zaczęliśmy odczuwać w plecach, że to niełatwe zadanie. Oj, teraz z docenianiem będziemy patrzeć na ziemniaki na talerzu!Poszliśmy także na spacer do lasu – czuć już nadchodzącą jesień. Kilkoro uczniów znalazło parę grzybów, które sprawdziliśmy w atlasie: purchawki, maślaki i  kozaka. Inni zauważyli na mokrej drodze odciśnięte tropy zwierząt – sarny i jelenia.

Na posesji wiejskiej świetlicy w Pomieniu  zjedliśmy posiłek i trochę odpoczęliśmy,  niektórzy pograli w piłkę. I oto już była pora na powrót do szkoły. Czas minął przyjemnie, ale zbyt szybko!

Edyta Biel

Renata WyszyńskaSkip to content