Sp1

Wycieczka klas I e III d do Parku Dendrologicznego

Dnia 17 marca 2015r. klasy I e i III d brały udział w wycieczce do Parku Dendrologicznego w Przelewicach. Dzieci miały okazję zapoznać się ze specyfiką pracy chemików w laboratorium gleboznawstwa oraz poznać zasady oczyszczania wody i dowiedzieć się w jakim celu się je wykonuje. Największą atrakcją w laboratorium była obserwacja prostych doświadczeń chemicznych. Z dużym zaciekawieniem w trakcie zwiedzania oranżerii  uczniowie słuchali pani przewodnik, która w interesujący sposób opowiadała o pochodzeniu i wykorzystaniu niektórych roślin egzotycznych np. palmy daktylowej, drzewa migdałowego i cytryny.

Po części naukowej nastąpiła część relaksacyjna. Dzieci bawiły się na polanie, upiekły kiełbaski, spacerowały po ogrodzie i szukały oznak wiosny. Można było zaobserwować pięknie kwitnące przebiśniegi, krokusy oraz pierwsze pąki na drzewach i krzewach.

Wypoczęci zrelaksowani z dobrymi humorami wróciliśmy do Choszczna.

B. Szewczyk, D. IskierskaSkip to content