Sp1

Wycieczka klas I a I b

We wtorek  17 maja uczniowie klasy Ia oraz Ib udali się na wycieczkę do Ośrodka Sportowo  – Rekreacyjnego „Plener” w Słodkówku.  Po przybyciu na miejsce przywitał nas pan Kacper, który podzielił nas na trzy grupy. Każdy uczestnik otrzymał bilet wstępu, n a którym były wypisane wszystkie atrakcje jakie miały nas w tym dniu spotkać. Pierwsza grupa udała się wozem wycieczkowym do lasu – co było dla dzieci nie lada atrakcją. W lesie po ścieżce edukacyjnej oprowadził nas pan myśliwy, który opowiedział nam wiele ciekawostek o życiu roślin i zwierząt tam mieszkających.  Dowiedzieliśmy się czym jest i jak wygląda paśnik oraz co to jest i do czego jest potrzebna zwierzętom „lizawka”.

Po powrocie z lasu dzieci miały okazję pojeździć bryczką z kucykiem oraz na kucyku. Następnie uczniowie spędzili czas w formie aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu: grając w piłkę, skacząc na trampolinie biorąc udział w grach i konkurencjach sportowych. Na zakończenie czekała na nas pyszna niespodzianka 🙂 pieczenie kiełbasek oraz słodki poczęstunek.

Uczniowie byli bardzo zadowoleni, że mogli spędzić ten czas w formie takich atrakcji i rozrywek wykorzystując przy tym uroki wiejskiego otoczenia.

C. SłupeckaSkip to content