Sp1

Wycieczka Ia, Ib

Klasy Ia, Ib wybrały się do Stargardzkiego Centrum Nauki – Filary w którym poznały życie średniowiecznego Stargardu. Uczniowie ważyli, mierzyli, przeliczali odległości, budowali fortecę i mosty, strzelali z katapulty, drukowali w 3D, skanowali się w 3D – doświadczali nauki w średniowieczu i nowoczesności.

Po wizycie w Filarach udali się na pizzę, by nabrać sił do następnej przygody w Muzeum Archeologiczno – Historycznym Basteja. W muzeum zgłębiali wiedzą o wykopaliskach archeologicznych i poznali bliżej jak wyglądało życie w dawnym Stargardzie. Niczym archeolodzy musieli połączyć dawne artefakty, przeliczyć dukaty, rozpoznać przyprawy sprzedawane przez kupców, przymierzyć część zbroi, a na koniec zmierzyć się w turnieju.

Zmęczeni i pełni wrażeń wróciliśmy do Choszczna.

Zapraszamy do fotogalerii na szkolną stronę fb 🙂 Skip to content