Sp1

Wycieczka do Zamęcina

6 listopada uczniowie klasy II e wybrali się na wycieczkę do gospodarstwa pana Winnickiego do Zamęcina.

Pobyt na posesji rozpoczęliśmy od poznania wielu psów i kotów, które są stałymi mieszkańcami w zagrodzie rolnika. Pan Winnicki opowiadał nam o swojej pracy. Dzieci zobaczyły jak wygląda stajnia, dowiedziały się na czym polega hodowli koni, jak wygląda opieka nad tymi zwierzętami i jakie mają potrzeby. Zobaczyły też jak należy je osiodłać. Najwięcej radości dało uczniom głaskanie koni, to było niesamowite przeżycie. Duże zainteresowanie wzbudziły również  owce i króliki. Dzieci z apetytem zjadły także pieczone kiełbaski, a potem był czas na zabawę z rodzicami i wychowawczynią. Zajęcia w zagrodzie wiejskiej pogłębiły wiedzę uczniów na temat hodowli zwierząt, pracy na roli i dostarczyły wiele radości.

Barbara Szewczyk

Zapraszamy do galerii:)Skip to content