Sp1

Wycieczka do Torunia

Dnia 19 maja 2016 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Torunia z klasą Vc, IVc oraz trzema dziewczętami z VIa. Zanim dotarliśmy do Torunia, zatrzymaliśmy się w Obserwatorium Astronomicznym w Piwnicach. Mieliśmy niezwykłą przyjemność zobaczyć największego satelitę w Polsce, podziwialiśmy najstarszy teleskop na świecie.

Po wyjściu z Obserwatorium Astronomicznego udaliśmy się do autokaru aby kontynuować podróż do Torunia. Na miejscu spotkaliśmy się z przewodnikiem, który oprowadził nas po Starym Mieście. Wysłuchaliśmy wiele ciekawych legend o Toruniu. Z zapałem wypełnialiśmy karty pracy. Na dalszym etapie naszej podróży wybraliśmy się do Muzeum Żywego Piernika. Poznaliśmy tam tajniki wypiekania najznakomitszych pierników w Polsce. Sami również wykonaliśmy pierniki. Niestety nie nadawały się one do spożycia. Po wyczerpującym, pełnym wrażeń dniu, nareszcie udaliśmy się do naszego Hostelu o nazwie ,,Lokomotywa”. Wieczór upłynął nam na wspólnych zabawach i miłym relaksie.

Następnego dnia spakowaliśmy nasze bagaże i wybraliśmy się w dalszą, pasjonującą podróż. Najpierw trafiliśmy do ,,Młyna Wiedzy”. Obejrzeliśmy tam wiele niesamowitych doświadczeń naukowych i w interesujący sposób poszerzaliśmy swoją wiedzę. Wkrótce potem pojechaliśmy do Ciechocinka. Zwiedziliśmy tam uzdrowisko i największą tężnię w Europie.

Po powrocie do Torunia mieliśmy trochę czasu na zakup pamiątek oraz  pierników. Około godziny 17:00 obejrzeliśmy ciekawy seans w planetarium. Następnie udaliśmy się w podróż powrotną do Choszczna.

Wycieczka bardzo nam się podobała, przeżyliśmy wiele wspaniałych i niezapomnianych chwil. Już dziś marzymy o przyszłorocznej wyprawie klasowej i zastanawiamy się dokąd tym razem się udamy.

Opracowali Szymon Błaszczyk i Michał Byczko kl. VcSkip to content