Sp1

Wycieczka do Szczecina klasy IIa IId

W dniu 3 czerwca udaliśmy się na wycieczkę do stolicy naszego województwa Szczecina.  Naszą przygodę rozpoczęliśmy od odwiedzenia Multikina, w którym mogliśmy  zapoznać się z technologią 3D, w której to obejrzeliśmy film pt. Rio 2. Następnie udaliśmy się do Muzeum Techniki i Komunikacji. Przewodnik oprowadzając nas po muzeum, przedstawił historię rozwoju motoryzacji w Polsce. Duże zainteresowanie wywołał symulator tramwaju, gdzie każdy mógł zamienić się w motorniczego i pojeździć tramwajem po ulicach Szczecina oraz możliwość wykonania zdjęcia na starym zabytkowym motorze. Bardzo ciekawa  była również wystawa Eureka, która przybliżyła nam  niektóre zjawiska fizyczne. Z muzeum udaliśmy się na spacer Wałami Chrobrego, a na zakończenie odbyliśmy rejs statkiem po porcie szczecińskim.

Do Choszczna wróciliśmy zmęczeni, ale w pełni zadowoleni.

Dorota IskierskaSkip to content