Sp1

Wycieczka do „Świata Lego”

W piątek 1 kwietnia klasa 1 „a” i 1 „b” miały okazję podziwiać w Szczecinie jedną z największych wystaw budowli utworzonych z Klocków Lego.

Wystawa przeszła nasze oczekiwania. Dzieci nie mogły oderwać oczu od ekspozycji, które zajmowały łącznie 1200 m kw.  Budowle pochodziły z różnych epok, scen, filmów i bajek.  Podziwialiśmy m.in. replikę statku Titanic, statek Star Destroyer, lotnisko z modelami samolotów wojennych, okręt piracki, budowle w dziale architektury, jak Taj Mahal, Tower Bridge, Statuę Wolności  i wiele innych makiet.  Przenieśliśmy się w świat interaktywnych robotów i maszyn oraz obserwowaliśmy ich działanie.

Na koniec dzieci mogły odreagować swoje emocje a nawet  sprawdzić się w roli konstruktorów w specjalnej strefie zabawy tzw. Fun Parku.  Pełni pozytywnych i niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do szkoły.

J. Kobylska

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content