Sp1

Wycieczka do Sulina

W dniu 30.04.2014  dwie pierwsze klasy  I b oraz  I d,  wybrały się na wycieczkę do Sulina, do ogromnego sadu Pana Andrzeja Łagowskiego.  Widzieliśmy pięknie kwitnące jabłonie, grusze i czereśnie, a nawet małe pole ziemniaków i pszenicy. Pan Andrzej opowiedział nam  dużo ciekawych rzeczy o drzewach, o owocach i maszynach pomocnych w sadzie. Dowiedzieliśmy się na przykład kiedy należy przycinać drzewa, jak nazywa się największe jabłko na gałęzi oraz jak bardzo pomocne w pracy sadownika są pszczoły, które zresztą mogliśmy podziwiać.  Okazało się, że w takim sadzie jest  mnóstwo  pracy, aby można było potem zebrać zdrowe i pyszne owoce. Pogoda  nam dopisała, było słonecznie i ciepło.  Wycieczkę zakończyliśmy wyczekiwanym przez wszystkich  piknikiem  na łące, pełnym zabaw i śmiechu.

Klaudia Kwiatkowska , kl. IdSkip to content