Sp1

Wycieczka do Poznania III a III b

W piątek 27 maja uczniowie klas 3a, 3b, 2a, 4d wybrali się na długo wyczekaną wycieczkę do stolicy Wielkopolski.  Na początek odwiedziliśmy poznańską  Palmiarnię i podziwialiśmy piękne okazy roślin z różnych stref klimatycznych. Ogromne wrażenie zrobiły na nas liście grzybieni Wiktoria, osiągające średnicę liścia do 2 metrów i potrafiące utrzymać np. dziecko o wadze do 15 kilogramów. Potem udaliśmy się na Stary Rynek i oglądaliśmy trykające się koziołki. Kolejnym punktem programu był spacer (a także przejażdżka kolejką Maltanką) wśród wybiegów dzikich zwierząt w ZOO. Widzieliśmy m.in. flamingi, nosorożce, wydry, zebry, słonie, wielbłądy, sowy. Dużym zaskoczeniem było dla nas spotkanie oko w oko z lochą dzika i jej młodymi  na jednej z głównych alejek. Na naszych krokomierzach w tym momencie wybiło 10 000 kroków, więc zmęczeni i głodni wróciliśmy na Rynek Starego Miasta i w restauracji Vis a Vis Koziołków zjedliśmy smaczny obiad. Nie zabrakło też czasu na zakup pamiątek.  Wycieczkę zakończyliśmy w Muzeum Czekolady, gdzie oprócz wysłuchania historii  produkcji czekolady,  jej pochodzenia  i degustacji różnych gatunków, samodzielnie wykonaliśmy i ozdobiliśmy swoje słodkie tabliczki. Zadowoleni i  pełni wrażeń wróciliśmy do Choszczna około godziny 22.00.  Ten dzień na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

B. Gębarska, D. Pałka

Zapraszamy do fotorelacji na stronę szkolnego fb 🙂Skip to content