Sp1

Wycieczka do Poznania

Dnia 9 czerwca wybraliśmy się (klasa III b i III c) na wycieczkę do Poznania, aby zwiedzić to piękne miasto. Najpierw udaliśmy się do Muzeum Instrumentów Muzycznych, które znajduje się na Starym Mieście. Widzieliśmy instrumenty z różnych krajów i epok. Wszystkie były ciekawe. O godzinie 12.00 na wieży Ratusza zobaczyliśmy słynne koziołki. Potem poszliśmy kupić pamiątki. Każdy z nas wybrał coś dla siebie.

Następnie pojechaliśmy autokarem do ZOO, gdzie przemieszczaliśmy się pieszo i kolejką. Tam widzieliśmy dużo egzotycznych zwierząt. Największe wrażenie wywarły na nas słonie, wielbłądy i tygrysy. Oprócz tych zwierząt mieliśmy okazję zobaczyć jeszcze żubry, bociany, kangury, foki, flamingi, a także lemury i nietoperze. Po wyjściu z ZOO udaliśmy się do Palmiarni.

W Palmiarni zobaczyliśmy wiele pięknych roślin takich jak: kaktusy, lilie wodne i różne gatunki palm. Na koniec wybraliśmy się do „Maka na kurczaka”. Jedzenie było bardzo smaczne. O godzinie 18.00 wsiedliśmy do autokaru i udaliśmy się w drogę powrotną do Choszczna. Podróż przebiegała spokojnie. Wycieczka była naprawdę udana. Wszyscy będziemy ją długo wspominać!

Maciej Kobierzewski, Kacper Lendzion, Jan Smoczyk

uczniowie kl. III b

zdjęcia Hubert Kobylski kl. III c, pani Małgorzata WalendzikSkip to content