Sp1

Wycieczka do lasu klasy Ib Id

no images were found

8 listopada 2013 r. klasy IB i ID wybrały się na wycieczkę do Leśnictwa Płotno.

Uczniowie pod kierunkiem opiekunów wędrowali ścieżką edukacyjną i podziwiali piękno lasu oraz odkrywali jego tajemnice. Pani leśnik, Dagmara Haręźlak, opowiadała dzieciom o faunie i florze lasu oraz o trudnej i odpowiedzialnej pracy leśnika. Uczyła małych przyrodników rozpoznawać  drzewa iglaste i liściaste po igłach, liściach, owocach i korze. Dzieci wykazały się dużą znajomością zwierząt żyjących w polskich lasach (ku zaskoczeniu pani leśnik). Ogromną ciekawość wzbudził pokaz tropów zwierząt, które dzieci rozpoznawały po odciśnięciu na podłożu plastikowych modeli.

Widzieliśmy też leśny kompostownik, zakopcowane żołędzie, zbiorniki z wodą do podlewania młodych sadzonek i gaszenia pożarów, różne maszyny, ogromne mrowisko i szkółkę leśną.

Pełni wrażeń, podziękowaliśmy pani leśnik za ciekawą lekcję przyrody i zaprosiliśmy na wspólne śniadanie. Na stole królowały: warzywa, owoce, soki, sery, wędliny.

Pokrzepieni zdrowym posiłkiem, bogaci w wiedzę i zadowoleni z prezentów wróciliśmy do szkoły.

Renata WyszyńskaSkip to content