Sp1

Wycieczka do lasu klas Ia, Ib

Dnia 01.10.2014 roku klasa Ia i Ib wybrały się na wycieczkę do lasu. Dzięki wyjątkowej życzliwości Nadleśnictwa Choszczno, udało nam się skorzystać z przepięknie zorganizowanej leśnej ścieżki edukacyjnej w Mogilicy.

Mali Tropiciele leśnej wiedzy wszystkimi zmysłami chłonęli otaczającą ich przyrodę. Dotykaliśmy, wąchaliśmy, nasłuchiwaliśmy i obserwowaliśmy niebywale uważnie wszystko co nas otacza. Pani Leśniczy wyjaśniła nam na czym polegają piętra lasu i jakie zwierzęta żyją w poszczególnych piętrach. Nauczyliśmy się rozpoznawać gatunki drzew iglastych po wyglądzie ich szyszek, a wiele radości sprawiło nam rozwiązywanie przyrodniczego quizu, w którym mogliśmy wykazać się naszą wiedzą i doskonałymi umiejętnościami obserwacji. Dowiedzieliśmy się także bardzo wiele na temat różnorodnych grzybów występujących w naszych lasach.

Na zakończenie miło spędziliśmy czas przy ognisku. Posililiśmy się pieczonymi kiełbaskami, które po długim spacerze który zaostrzył nam apetyt każdemu bardzo smakowały.

Agnieszka BodnarSkip to content