Sp1

Wtorek i czwartek po koszykarsku…

no images were found

We wtorek 18 i czwartek 20 czerwca odbyły się w naszej szkole Mistrzostwa Szkoły w Koszykówce Trójek Dziewcząt i Chłopców „OPEN AIR 2013”. Na starcie imprezy stanęło łącznie 67 zawodniczek i zawodników z 15 drużyn, tworzonych z uczniów poszczególnych klas. Zadaniem każdej z drużyn przy składaniu formularza zgłoszeniowego było wymyślenie nazwy dla swojej drużyny… Uczniowie niektórych klas wykazali się ogromną pomysłowością i inwencją twórczą prześcigając się w swoich propozycjach. A sam turniej – jak zwykle w zmaganiach młodych sportowców – nie brak było emocji, a najważniejsza była dobra zabawa.

Oczywiście najlepiej bawią się zwykle zwycięzcy, jednak turniej pokazał, że nie zwycięstwa są najważniejsze.

no images were found

W rozgrywkach dziewcząt swój akces zgłosiło 7 drużyn: po dwie z klas czwartych i szóstych oraz trzy z klas piątych. Klasy czwarte reprezentowane były przez „SMERFETKI” (IV a) oraz „SKAZANE NA SUKCES” (IV b). Wśród klas piątych mogliśmy oglądać „JE VEUX” (V a), „TYLKO DZIEWCZYNY” (V b) i „SWEET GIRLS” (V c), a szóstoklasistki reprezentowane były przez „BEZIMIENNE” (VI a) oraz „KUNY ON FIRE” (VI c). Mimo, że najmłodsze i najstarsze dziewczęta dzieliła różnica dwóch lat założeniem turnieju było, aby najmłodsze mogły właśnie skonfrontować swoje siły i umiejętności ze starszymi i odwrotnie. Mecze były momentami bardzo zacięte, a niektóre z dziewcząt prezentowały wysoki poziom wyszkolenia technicznego oraz wspaniały zmysł strzelecki.

Najlepszą drużyną w całych mistrzostwach dziewcząt okazały się „KUNY ON FIRE”. Skład drużyny tworzyły: Wiktoria ĆWIKLIŃSKA, Zuzia FISCHER, Zuzia KOSAREWICZ, Natalia RUDAWSKA i Ada ZADKA. „KUNY” wychodziły zwycięsko z każdego meczu, co dało im tytuł Mistrzyń Klas Szóstych oraz Mistrzyń Szkoły. Kolejną drużyną w klasyfikacji dziewcząt były „TYLKO DZIEWCZYNY”, występujące w składzie: Klaudia KAŁUŻA, Julia BUDYNEK, Ola MATRAS i Natalia WASIKOWSKA. Reprezentantki V b uległy jedynie „KUNOM”, co pozwoliło im cieszyć się z drugiego miejsca w szkole i Mistrzostwa Klas Piątych! Trudno mówić o niespodziance, gdy zespół nosi nazwę  „SKAZANE NA SUKCES”, jednak gdy weźmie się pod uwagę fakt, że jest się czwartoklasistkami i zajmuje się trzecie miejsce w stawce wszystkich drużyn dziewcząt – tak chyba należy nazwać ten fakt. Martyna SŁAWIŃSKA, Julia ZAREMBA, Michalina MĘŻYKOWSKA i Matylda FISCHER, tworzące ten zespół dokonały rzeczy, która zasługuje na wielkie słowa uznania! Jeden z najmłodszych zespołów zajął trzecie miejsce w szkole a za sobą zostawił inne drużyny z klas starszych. „SKAZANE NA SUKCES” poza trzecim miejscem w szkole wywalczyły tytuł Mistrzyń Klas Czwartych.

Kolejne miejsca zajmowały: „SWEET GIRLS” (4), „JE VEUX” (5), „BEZIMIENNE” (6) i „SMERFETKI” (7).

no images were found

Rozgrywki chłopców z racji zgłoszenia się czterech drużyn z klas czwartych zostały podzielone na dwie grupy: klasy czwarte i klasy piąte – szóste. Podobnie jak wśród drużyn dziewcząt i wśród chłopców nie zabrakło ciekawych nazw. Wśród klas czwartych mogliśmy podziwiać: „HARDCORY” (IV a), „NIEUSTRASZENI” (IV b), „ZCH CHOSZCZNO” i „FC BARCELOŃSKIE SKORPIONY” (obie z IV c). Wśród klas starszych wystartowali: „BTWCH” i „BC WAŁY CHOSZCZNO” (obie z V c), „KOMBAJN CHOSZCZNO” (VI c) oraz „SKŁAD WĘGLA I TROCIN” (VI d).

Wśród drużyn złożonych z czwartoklasistów tą, na którą nie było mocnych okazała się ekipa „ZCH CHOSZCZNO”, w której skład wchodzili: Tobiasz GŁOWACKI, Michał TABACZNIK i Olek WIRECKI z IV c. Reprezentanci tej właśnie ekipy ukończyli rozgrywki bez porażki, na dalszych pozycjach pozostawiając „FC BARCELOŃSKIE SKORPIONY” (miejsce drugie), „NIEUSTRASZENI” (trzecie) i „HARDCORY” (czwarte).

Drużyny złożone z piąto- i szóstoklasistów również zadbały o to, aby spotkania z ich udziałem były emocjonujące. Chłopcy. Chłopcy pokazywali efektowne zagrania, sztuczki i kombinacyjne akcje, po których piłka może nie zawsze znajdowała drogę do kosza, ale z pewnością dawała im wiele radości. Najskuteczniejsi okazali się reprezentanci „KOMBAJNU CHOSZCZNO”, którzy momentami demolowali swoich rywali rzucając nawet 42 punkty w meczu! Skład „KOMBAJNU” stanowili: Michał GLIŃSKI, Mateusz PRZYBYŁA, Marcel SKWIRUT i Błażej WIĄCEK – uczniowie VI c. Za nimi w klasyfikacji klas szóstych rozgrywki zakończyli zawodnicy „SKŁADU WĘGLA I TROCIN” z VI d, którzy w rozgrywkach klas V – VI zajęli miejsce czwarte. Za „KOMBAJNEM” uplasowali się reprezentanci „BC WAŁY CHOSZCZNO” w składzie Maciek TELATYŃSKI, Mikołaj SITEK, Julian KĘDYS, Szymon MAJEWSKI, Karol BŁAŻEJEWICZ i Piotr NYTIACHA z V c. Drugie miejsce w turnieju klas V – VI dało im równocześnie tytuł Mistrzów Szkoły Klas Piątych. Drudzy wśród piątoklasistów i trzeci ogólnie finiszowali „BTWCH”.

no images were found

Koszykarskie zmagania cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród uczniów klas IV – VI, do których były skierowane. W zawodach wzięło udział 67 zawodniczek i zawodników z 15 drużyn. Mecze rozgrywano na czterech połowach boiska (toczyły się na jeden kosz), użyto czterech piłek i w żadnym meczu nie brał udziału sędzia – zawodnicy sami czuwali nad przebiegiem zawodów i również ten egzamin zdali na piątkę! Łącznie rozegrano 55 spotkań, w których zawodniczki i zawodnicy „rzucili” łącznie 1064 punkty (!), co daje średnią prawie 20 „oczek” na mecz. Spośród wszystkich 55 spotkań tylko jedno zakończyło się remisem, co pokazuje, że drużynom bardzo zależało na tym, by zdobyć tytuł Mistrza Szkoły w swojej kategorii wiekowej.Skip to content