Współpraca się opłaca

no images were found

Współpraca się opłaca – przygotowania do świąt w klasie I a i I f. Uczniowie z I a i I f wraz z wychowawczyniami w tym tygodniu kontynuowali przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. W środę obie klasy połączyły siły małych rąk i wspólnie wypiekały pierniczki, babeczki i inne smakołyki. Miały przy tym mnóstwo radości i tym samym podtrzymały kolejne tradycje.

W czwartek uczniowie z obu klas wspólnie uczestniczyły w zajęciach aktywnego uczenia się metodą Storyline. Wychowawczynie zamieniły się w pomocnice Świętego Mikołaja i odczytały opowieść D. Wooda pt. „Prezenty dla świętego Mikołaja”. Dzieci przy każdym fragmencie opowieści miały do wykonania rozmaite zadania: opowiadały ruchem ciała historię, rozpoznawały nominały monet oraz banknoty, przechodziły przez magiczny tunel, który zamieniał ich w pomocników Mikołaja. Obie klasy musiały udać się również na Plac Witosa w poszukiwaniu zagubionego listu do Mikołaja. Uczniowie zamienili się w tropicieli i mieli dużą frajdę, gdy udało się odnaleźć zagubiony list. Używały tam też chusty animacyjnej wymyślając podarunki dla Świętego Mikołaja, a po wspólnej zabawie powróciły do szkoły by stawić czoło kolejnym zadaniom i zasłużyć na słodką niespodziankę od Mikołaja.

Jak widać, współpraca się opłaca ! A zwłaszcza przed Świętami 🙂

Natalia Górazda, Katarzyna Szczerba