Sp1

Wokół symboli narodowych

,,Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”. Józef Piłsudski

10 listopada trzydziestu uczniów z klas 2 i 3 wzięło udział w ogólnopolskim konkursie historycznym ,,Wokół symboli narodowych” organizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Test składał się z 25. zadań o różnym stopniu trudności. Uczniowie musieli wykazać się m.in. wiedzą na temat symboli narodowych, rozpoznać postać Józefa Piłsudskiego, znać święta narodowe, dopasować opisy do właściwych symboli, ilustracji. Pracowali też z mapą konturową Europy wskazując naszych sąsiadów. Teraz czekamy z niecierpliwością na wyniki.

Szkolny koordynator konkursu Iwona Cedro

Zapraszamy do fotogalerii na stronę szkolnego fb 🙂Skip to content