Sp1

Wizyta klasy I b w Straży Pożarnej

„Zawsze wszędzie jest na czas

Migiem wkłada kask i płaszcz,

Ulicami miasta gna

Dla każdego uśmiech ma.

Ktoś ma dziś kłopoty gdzieś, więc Strażaku śpiesz się śpiesz!”

Klasa Ib odwiedziła dziś Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie. Bardzo fascynują nas zawody wykonywane przez naszych Rodziców i korzystając z uprzejmości jednego z Tatusiów postanowiliśmy wybrać się w odwiedziny do naszych Dzielnych Strażaków.

Pan Gwadrea oprowadził nas po Komendzie Straży Pożarnej, dowiedzieliśmy się w jaki sposób przyjmowane są zgłoszenia wypadków i pożarów, nauczyliśmy się w jaki sposób zgłaszać i na jakie numery dzwonić w razie niebezpieczeństwa.

Obejrzeliśmy cały sprzęt Strażacki co było fascynującym przeżyciem i dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o naszych dzielnych Strażakach. Na końcu wręczyliśmy podziękowanie za wspaniałą lekcję w terenie i z uśmiechami na buziach wróciliśmy do szkoły farbami uwiecznić to co najbardziej podobało nam się na naszej wyprawie.

Agnieszka BodnarSkip to content