Sp1

Wizyta klasy I a w Straży Pożarnej

Dziś  klasa 1a  udała się z wizytą do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Choszcznie. Celem wycieczki było poznanie specyfiki zawodu strażaka, uświadomienie jak ważną i odpowiedzialną pracę wykonuje na co dzień.

Uczniowie zapoznali się również ze sprzętem, który należy do strażaków oraz poznali niektóre przepisy przeciwpożarowe.  Dzisiejsza wizyta wyposażyła nas w wiedzę na temat właściwego zachowania się w sytuacjach zagrożenia, utrwaliliśmy telefony alarmowe. Od pracowników Straży dostaliśmy broszury  edukacyjne, a my odwdzięczyliśmy się wręczeniem przygotowanego podziękowania. Po powrocie do klasy wykonywaliśmy pracę plastyczną pt. „Praca strażaka moimi oczami”. Wszyscy zgodnie odpowiemy, że praca strażaków jest ciężka, ale społecznie bardzo pożyteczna. Dziś już nie jeden uczeń naszej klasy marzy, aby zostać strażakiem.

Natalia  GórazdaSkip to content