Sp1

Wizyta funkcjonariuszy Aresztu Śledczego w Choszcznie w świetlicy

W dniu 11 października 2017 r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie uczniów klas 1-4 z funkcjonariuszami Służby Więziennej w Choszcznie. O wizycie tej możemy również przeczytać na stronie Aresztu Śledczego w Choszcznie.

 „Wizyta funkcjonariuszy choszczeńskiej jednostki w Szkole Podstawowej nr 1 w Choszcznie, to inicjatywa dyrekcji tejże szkoły, która przybliża swoim uczniom ciekawe zawody, zapraszając przedstawicieli poszczególnych grup zawodowych. Funkcjonariusze podczas spotkania przedstawili formację mundurową Służby Więziennej i jej podstawowe zadania. Opowiedzieli o swojej pracy, codziennych obowiązkach i zadaniach funkcjonariuszy. Zademonstrowali także sprzęt którym dysponują, a także środki ochrony używane w Służbie Więziennej. Najmłodsi z zaciekawieniem słuchali o ciężkiej pracy z osobami pozbawionymi wolności. Dowiedzieli się ciekawych informacji, a mianowicie, między innymi, iż w więzieniu również można chodzić do szkoły, pracy. Niekwestionowaną atrakcją dla uczniów był pokaz psa specjalnego – Napis, który jest przeszkolony do wyszukiwania substancji odurzających. Największą jednak radością dla maluchów była możliwość obejrzenia wozu konwojowego, przeznaczonego do transportu skazanych.

Na zakończenie prelekcji uczniowie mogli pozować do wspólnego zdjęcia z funkcjonariuszami i ich czworonogiem.  Dzieci serdecznie podziękowały za wyjątkową lekcję funkcjonariuszom Służby Więziennej”.

Dziękujemy Majorowi, Starszej Inspektor i funkcjonariuszom za wspaniały i bardzo ciekawy pokaz, który wzbudził ogromne zainteresowanie uczniów nie tylko ze świetlicy, ale całej społeczności szkolnej.

Helena Banaś

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content