Sp1

Witaminowa uczta klasy I a

no images were found

„Sałatka, sałatka owocowa
Tak smaczna, tak smaczna jest i zdrowa,
A jeśli kolego o tym nie wiesz,
To możesz kłopoty mieć!”
Słowa tej piosenki zapamiętają uczniowie klasy 1a, którzy śpiewając je wykonali przepyszną sałatkę owocową. Bohaterami całego dnia były owoce w różnej postaci. Dzień wcześniej wybraliśmy się na zakupy do „warzywniaka”, gdzie zobaczyliśmy całe mnóstwo różnych witaminowych pyszności. Zrobiliśmy wspólne  zakupy, następnie przynieśliśmy owoce z naszych domów i wspólnymi siłami połączyliśmy samodzielnie pokrojone składniki – tak powstała sałatka owocowa w 1a. W pracowni komputerowej tworzyliśmy wirtualne owoce, a w naszym kąciku „Kuchcikowo” przygotowywaliśmy  różne potrawy z udziałem owoców i warzyw. Nie zabrakło też zabawy „Słodki, kwaśny, gorzki”, w której nasze kubki smakowe rozpoznawały smaki  wybranych owoców.  Najmilszym akcentem dnia była witaminowa uczta- wspólne zjedzenie przygotowanej sałatki.

Natalia GórazdaSkip to content