Sp1

Witaminki, witaminki dla Chłopczyka i Dziewczynki…

Klasa 1c odwiedziła choszczeńską Aptekę Centrum przy ulicy Wolności. Dowiedzieliśmy się na czym polega zawód aptekarza, jakiego rodzaju leki są dostępne w aptekach, w jakim celu rodzice kupują nam i każą łykać witaminy i suplementy diety…

Ogromną niespodzianką i ciekawostką było dla nas to że nie wszystkie leki są gotowe do kupienia… Wiele z nich Panie i Panowie Aptekarze wykonują samodzielnie w pomieszczeniu tajemniczo nazywanym Recepturą… To tam niczym czarodzieje dodają do siebie wiele ważnych składników i dzięki ich umiejętnością powstają maści, kremy, kropelki, syropy a nawet… naturalne kosmetyki!

Odwiedziny w aptece bardzo przybliżyły nam ciekawy zawód aptekarza i utwierdziły nas w przekonaniu że nie ma nic ważniejszego niż zdrowie 🙂

                                                                                              Agnieszka Polak

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content