Sp1

Wiosna, ach to ty!

Dzisiaj odbył się trzeci etap szkolnego projektu o nazwie „Cztery pory roku w kolorach i dźwiękach”. Przyszedł czas na wiosnę. Do projektu włączyli się wszyscy uczniowie i nauczyciele. Każdy tego dnia był ubrany w kolorach żółto-zielonym.

Nasze przygotowania do uroczystego powitania wiosny rozpoczęły poszukiwania jej pierwszych oznak w przyrodzie. Uczniowie wszystkich klas upamiętnili najpiękniejsze z nich na zdjęciach. Wszystkie prace możemy podziwiać na łączniku szkolnym. Ponadto każda klasa przygotowała kolaż do przysłowia „W marcu jak w garncu”. Kolaże te zdobią drzwi sal lekcyjnych.

Największe jednak emocje wzbudził Wiosenny Koncert. I nie straszny był nam deszcz… Wszystkie klasy zaprezentowały przygotowane wcześniej piosenki o wiośnie. I tak mogliśmy usłyszeć takie utwory jak: „Maszeruje wiosna”, „Wiosenna cha-cha”, „Powitanie wiosny”, „Przyszła wiosna”, „Wiosna” oraz „Tyle słońca w całym mieście”. Koncert uświetniły wirujące ponad naszymi głowami bańki mydlane.

Zabawa zakończyła się tańcem integracyjnym „Na powitanie wiosny”. Wszystkie klasy poziomami utworzyły wielkie koła i tańczyły zgodnie ze wskazówkami zegara. W każdym kole prezentowała się uczennica z klasy pierwszej przebrana za Panią Wiosnę.

Wszyscy mamy nadzieję, że już na dobre przyjdzie wiosna.

Organizatorzy dziękują za zaangażowanie całej społeczności szkolnej.

 J. Emilianowicz, B.GębarskaSkip to content