Sp1

Wiemy, co robić, aby być zdrowym

Pod takim hasłem odbyło się spotkanie uczniów klasy II c z panią dietetyk Natalią Marciniak. Pani dietetyk przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat zdrowego i racjonalnego żywienia. Wskazała najczęściej popełniane błędy żywieniowe, wyjaśniła, które produkty są najzdrowsze i najbardziej wartościowe. Tłumaczyła, dlaczego należy ograniczać słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożycie warzyw i owoców. Uświadomiła dzieciom, jak duża ilość cukru znajduje się w kolorowych i gazowanych napojach, podkreślając jednocześnie ogromną rolę wody dla naszego organizmu.

Pani Marciniak przekonywała dzieci do aktywności ruchowej. Polecała między innymi bieganie, zabawy na świeżym powietrzu oraz spacery z rodzicami. Na koniec zaprosiła wszystkich do wspólnego treningu. Trzeba przyznać, że nie było łatwo. Już po 5 minutach pojawiły się pierwsze zadyszki. Jednak nikt się nie poddał i wszyscy pomyślnie ukończyli trening.
Dziękujemy Paniom z biblioteki pedagogicznej za zaproszenie na ciekawe zajęcia edukacyjne.

Tatiana SkrzypiecSkip to content