Sp1

Wielka przygoda piłkarek z klas pierwszych w Pucharze Tymbarku!!!

Na udziale w Wojewódzkim Turnieju Finałowym „Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU” zakończyła się przygoda naszej najmłodszej reprezentacji dziewcząt (klasy pierwsze – kategoria U8). Finał naszego województwa rozegrano najpóźniej z wszystkich województw – 22 kwietnia w Kaliszu Pomorskim. Dziewczęta walczyły dzielnie, zostawiły na boisku wszystkie siły, całe zdrowie oraz waleczne serca, których pozazdrościć mogliby im zawodowi piłkarze!

Dzień nie zaczął się dobrze dla jednej z naszych reprezentantek – Julia KULIGOWSKA nie mogła wziąć udziału w zawodach z powodu wysokiej temperatury… Sam turniej Zaczął się od miłej niespodzianki – wszystkich uczestników przywitał oraz poprowadził rozgrzewkę przed zawodami KUBUŚ – maskotka tego największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci. Po rozgrzewce Kubuś przebiegł dookoła boiska i z każdym uczestnikiem wtorkowego turnieju przybił „piątkę” na szczęście, co oczywiście było wielką frajdą dla finalistów (oprócz kategorii dziewcząt U8 grali jeszcze chłopcy z U8 i U10)!

Nasza drużyna rozegrała trzy mecze (udział w zawodach finałowych potwierdziło pięć drużyn, ale grały cztery –  jedna niestety nie dojechała).

W swoim pierwszym meczu zmierzyliśmy się z (jak się miało okazać) najlepszą drużyną w turnieju. SP Drawsko Pomorskie. Początek był niezły w naszym wykonaniu. Swoje okazje miały między innymi Maja BUGAJ i Maja ANGERMAN, ale przeciwniczkom pomagał słupek (po strzale tej pierwszej) albo bardzo dobrze spisująca się między słupkami bramkarka. Potem jakby się coś zacięło i mimo dużych nadziei wiązanych z tym meczem po początkowych fragmentach to rywalki strzelały nam gole. Strzegąca naszej bramki Ania KUJAWA była bezradna przy strzałach przeciwniczek. W przerwie Ania zamieniła się funkcją z Zuzią MAGIERĄ. Zuzia pokazała, że potrafi bronić, a oprócz tego dobrze wprowadzała piłkę do gry. Po niezbyt udanej pierwszej połowie cała drużyna w drugiej części wyglądała zdecydowanie lepiej. Skuteczniej w obronie grały Amelka KURZYK i Zuzia KOSTKA, lepiej radziły sobie też Agnieszka TOMCZAK i Oliwia KORZENIEWSKA, jednak w pierwszym meczu musieliśmy przełknąć gorzką pigułkę i przyjąć porażkę… Polały się pierwsze łzy…

W kolejnej potyczce mierzyliśmy swe siły z SP 3 Stargard Szczeciński. Znów zaczęło się od naszych ataków – przez niemal całą pierwszą część meczu nasze reprezentantki „nie schodziły z połowy” przeciwniczek! Groźnie strzelały Maja ANGERMAN, Maja BUGAJ i Agnieszka TOMCZAK. Dobrze włączała się do akcji w ataku Zuzia KOSTKA i Oliwia KORZENIEWSKA. Ania KUJAWA – grająca tym razem na pozycji pomocnika – nie dawała się rozpędzić rywalkom i razem z Amelką KURZYK przerywały ich akcje w zarodku. Bardzo dobrze między słupkami spisywała się natomiast Zuzia MAGIERA, która nie miała w pierwszej części gry zbyt wiele pracy, ale kiedy było trzeba broniła spokojnie i pewnie. Niestety mimo olbrzymiej przewagi i tym razem nie udało się wygrać… Rywalki wykorzystały swoje nieliczne okazje z zimną krwią i dzięki zabójczej wręcz skuteczności to one cieszyły się ze zwycięstwa. Polały się kolejne łzy…

Ostatni mecz – o brązowy medal – nasze dziewczęta grały z UKS Wałcz. Znów niby wszystko grało: dobrze broniła Ania KUJAWA (wróciła do bramki po jednomeczowej zamianie z Zuzią MAGIERĄ), w obronie nieźle spisywały się Oliwia KORZENIEWSKA, Zuzia KOSTKA i Amelka KURZYK, a z przodu „szalały” Agnieszka TOMCZAK, Maja ANGERMAN i MAJA BUGAJ, które starały się również pomagać swoim koleżankom w działaniach defensywnych. Ania Wybroniła kilka bardzo groźnych piłek i kiedy wydawało się, że tym razem to my pierwsze zdobędziemy upragnionego gola, znów nasze rywalki błysnęły skutecznością i rozmontowując naszą obronę wpakowały piłkę do naszej bramki. Mimo prób zmiany wyniku i strzelenia choćby jednej bramki po raz kolejny trzeba było nam przełknąć gorycz porażki. Choć nie udało im się wygrać potrafiły po sportowemu, w duchu „fair play” podziękować i pogratulować rywalkom. Potem trochę poszlochały…

Naszej drużynie nie udało się zwyciężyć w choćby jednym meczu, jednak dziewczęta szybko znalazły inne znaczenie dla tych porażek. Stwierdziły wspólnie z trenerem, że te przegrane mecze będą dla wszystkich lekcją – bo porażki choć gorzkie, są najlepszymi nauczycielkami. Doświadczenie zdobyte w tegorocznym turnieju z pewnością zaprocentuje w przyszłości i pomoże naszym młodym piłkarkom stać się lepszymi zawodniczkami. Na osłodę pozostał obiad – pyszna zupa pomidorowa oraz kiełbaski pieczone nad ogniskiem, które trzeba było samemu upiec! Po obiedzie nastąpiła ceremonia dekoracji drużyn. To był kolejny punkt, który wynagrodził trud i wysiłek włożony w turniej. Dziewczęta otrzymały pamiątkowe medale z rąk pana Henryka WAWROWSKIEGO (srebrnego medalisty olimpijskiego z 1976 roku z Montrealu, członka drużyny śp. pana trenera Kazimierza GÓRSKIEGO), torby od sponsora rozgrywek, firmy TYMBARK (a w nich oczywiście zdrowe soki i napoje oraz gadżety z wizerunkiem naszych reprezentantów), a od Polskiego Związku Piłki Nożnej torby sportowe i stroje firmy, która ubiera również polską reprezentację! Kiedy emocje opadły wsiedliśmy do naszego busa, a pan Roman BIRETA ruszył bezpiecznie do Choszczna.

Skład naszej reprezentacji U8 dziewcząt:
Maja ANGERMAN klasa 1C
Maja BUGAJ klasa 1C
Anna KUJAWA klasa 1C
Agnieszka TOMCZAK klasa 1C
Oliwia KORZENIEWSKA klasa 1D
Zuzanna KOSTKA klasa 1D
Amelia KURZYK klasa 1D
Zuzanna MAGIERA klasa 1D
Julia KULIGOWSKA klasa 1D (nie grała z powodu choroby)

Poniżej galeria zdjęć z turnieju.Skip to content