Sp1

Wielka Mapa Polski w II d

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że klasa II d bierze udział w projekcie Wielka Mapa Polski, którego głównym celem jest ogólnopolską wymiana pocztówkowa pomiędzy klasami, dzięki której wspólnie z uczniami rozpoczniemy wielką przygodę i skorzystamy z materiałów edukacyjnych przygotowanych przez ekspertów WSiP – filmów, zdjęć, ciekawostek, legend oraz atrakcji turystycznych związanych z Polską. Klasę II d  odwiedził Pan Sławomir Dratwa, który przywiózł nam z Warszawy Wielką Mapę Polski i już dzisiaj rozpoczęliśmy przygodę poznawania Polski. Jak wszystkim wiadomo Polska to piaszczyste bałtyckie plaże, malownicze szlaki górskie, piękne jeziora i ciche leśne zakątki, urokliwe wsie, tętniące życiem miasta. W Polsce naprawdę jest, co zwiedzać! I dzięki projektowi Wielka Mapa Polski to wszystko jesteśmy w stanie osiągnąć.

W poniedziałek napisaliśmy ponad 40 kartek do uczniów z całej Polski z pozdrowieniami z naszego cudownego Choszczna. Na pierwszych zajęciach związanych z projektem poznaliśmy, a raczej utrwaliliśmy sobie wiadomości dotyczące województwa zachodniopomorskiego. Poznaliśmy takie miasta jak: Kołobrzeg, Szczecin, Świnoujście, Stargard. Uczniowie w szczególności Kordian, Dagmara, Gabrysia, Ala, Nataniel wiedzieli bardzo dużo o naszym regionie i można nawet śmiało powiedzieć, że to oni zamienili się w nauczycieli i przekazywali wiadomości swoim kolegom z klasy 🙂

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zajęć!

A. KościuczukSkip to content