Sp1

Wesoły pociąg w 2b

Części mowy ważna sprawa, znać je dobrze to podstawa. Poznawanie trudne bywa lecz z zabawą nam nie straszne, doskonałe i zabawne 🙂

Klasa 2b w nietypowy sposób poznaje i powtarza części mowy, które potrafią sprawiać nie lada kłopoty… Jednak kiedy w klasie pojawia się lokomotywa, która ciągnie wagony wypełnione nazwami rzeczy, przedmiotów, ludzi, zwierząt, roślin a do tych wszystkich nazw można dopasować w kalambury czynności i określenia nagle poznawanie i utrwalanie części mowy staje się radosną zabawą! Na zakończenie kolorowe lokomotywy z wagonami wypełnionymi częściami mowy znajdują przystanki w Uczniowskich zeszytach i na pewno każdy już zawsze będzie pamiętał w którym wagonie podróżują rzeczowniki, w którym przymiotniki, a w którym czasowniki.

                                                                                                                                                                         Agnieszka BodnarSkip to content