Sp1

Warsztaty w Muzeum „Polin”

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wirtualnych warsztatach oraz wirtualnych spotkaniach na wystawie z przewodnikiem prowadzonych przez edukatorów/ edukatorki z Muzeum Historii Żydów Polskich ,,Polin” z Warszawy na platformie ZOOM.

Warsztaty:

  • 17 listopada klasa 4a – pt. ,,Jak pięknie się różnić?”;
  • 24 listopada – 5b – ,,Moja wojenna siostra”.

W trakcie warsztatów uczniowie brali aktywny udział w dyskusji na temat tolerancji, poznali historie żydowskich dzieci w czasie II wojny światowej – oglądali film o Róży, żydowskiej dziewczynce ukrywanej w polskiej rodzinie, słuchali fragmentów książki pt. ,,Tajemnice Floriana” oraz prezentacje poświęcone Muzeum ,,Polin”. Pracowali w grupie i tworzyli mapy myśli, a także brali udział w wirtualnym quizie. Poznawali kulturę i sztukę żydowską.

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content