Sp1

Warsztaty ceramiczne w Szczecinie

W dniu 20.04.2018 koło plastyczne „Błękitne okno” wybrało się na artystyczną wycieczkę do Szczecina. Nasi uczniowie najpierw gościli  w Liceum Plastycznym, poznając pracownie: malarską, rzeźbiarską oraz graficzną. Przewodniczkami były bardzo sympatyczne uczennice liceum oraz dwie absolwentki szkół podstawowych i gimnazjum w Choszcznie – Paulina Starobrzańska i Iza Fedorowicz, które uczą się w tym liceum. Kółkowicze z wielkim  podziwem obejrzeli również wystawę podyplomową oraz prace licealistów wystawione na kiermasz.

Następnie grupa udała się do Galerii Sztuki Współczesnej ArtGALLE na warsztaty ceramiczne. Przemiła właścicielka i artystka Pani Jola, która dała nam możliwość obcowania z gliną pomagała i uczyła naszych młodych artystów jak wykonać ciekawą formę  ceramiczną. Uczniowie mogli również zapoznać się z obrazami, rysunkami i rzeźbami współczesnych artystów polskich np. Rafała Olbińskiego i Wojciecha Siudmaka czy też rzeźbiarki  Katarzyny Nowak.

Prace wykonane przez uczniów zostaną wypalone, a następnie pojedziemy jeszcze raz, aby pokryć je kolorowym szkliwem. Ale to już we wrześniu.:)

Na wycieczkę uczniów zabrała pani Magdalena Kiela z pomocą pani Agnieszki Piskuły.

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content