Sp1

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

„W magicznej krainie Hansa Christiana Andersena” to temat lekcji bibliotecznych, w których w minionym tygodniu uczestniczyli uczniowie klas III. Lekcje te zorganizowały panie pracujące w Filii Miejskiej Biblioteki w Choszcznie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki, który w tym roku przebiegał pod hasłem „Książka moim oknem na świat”. W trakcie tych zajęć dzieci zgłębiły swoją wiedzę na temat życia i twórczości Hansa Christiana Andersena. Panie przygotowały dla uczniów wiele ciekawych zadań w trakcie, których musieli oni wykazać się znajomością jego twórczości.
Na początku dzieci zostały podzielone na grupy. W grupach odszukiwały w słownikach i encyklopediach informacji na temat życia i twórczości Hansa Christiana Andersena, które później wykorzystały przy rozwiązywaniu krzyżówki. Ustalały cechy charakterystyczne baśni. Bardzo dobrze radziły sobie z odgadywaniem tytułów na podstawie wybranych fragmentów oraz dobieraniem postaci do podanych tytułów. Zadania te nie sprawiały dzieciom wielkiej trudności. Z zaciekawieniem i w wielkim skupieniu dzieci wysłuchały baśni pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Pięknie odczytany tekst przez lektora wywołał na niektórych twarzach ogromne wzruszenie i smutek, ponieważ utożsamiły się one z główną bohaterką. Ostatnie zadanie, jakie mieli do wykonania uczniowie polegało na dokończeniu baśni, której początek odczytała jedna z pań. Jednak i z tym zadaniem dzieci poradziły sobie bardzo dobrze. Można powiedzieć, że ujawniły się ich talenty literackie i wszystkie zakończenia baśni były bardzo interesujące. Dzieci po wykonaniu wszystkich zadań podziękowały paniom za bardzo ciekawą formę zajęć w trakcie, których mogły zgłębić i utrwalić swoją wiedzę na temat twórczości H. Ch. Andersena.

Dorota IskierskaSkip to content