Sp1

W laboratorium

Uczniowie klasy 3 a mieli okazję odwiedzić prawdziwe laboratorium w Zespole Szkół nr 2 w Choszcznie. Uczestniczyli w eksperymentach przeprowadzonych przez uczniów pierwszej klasy Technikum Ochrony Środowiska pod opieką Pani Jadwigi Czyż. Dzięki tej wizycie poznaliśmy przyrządy i naczynia laboratoryjne: biurety, bagietki, cylindry, kolby, moździerze, pipety, szalki, i inne. Zobaczyliśmy różne pierwiastki, jak np. siarkę, metale – magnez oraz związki chemiczne. Dowiedzieliśmy się, że profesjonalny strój laboranta, złożony z fartucha, rękawic oraz okularów jest niezbędny do pracy w laboratorium. Korzystając z tablicy Mendelejewa zauważyliśmy, że każdy pierwiastek ma symbol.

Dzieci zostały zaproszone do wykonania eksperymentu, podczas którego badały właściwości substancji, zabarwiały i odbarwiały ciecz za pomocą wskaźnika. Sprawdziliśmy również jaki kolor przybiera papierek lakmusowy, zanurzony w kwasie oraz zasadzie. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem wyników eksperymentu pod nazwą „pasta słonia” który wykonały w zespołach. Na zakończenie tej lekcji otrzymaliśmy wykonane przez starszych uczniów naturalne mydełka. 

Serdecznie dziękujemy Pani Jagodzie oraz uczniom za fascynującą lekcję. Po tylu wrażeniach większość trzecioklasistów chórem przyznała, że za kilka lat chętnie podjęłaby kolejny etap nauki właśnie w takiej szkole.

J. Kobylska

Zapraszamy do fotoreportażu z zajęć:)Skip to content