Sp1

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W środę, czwartek i piątek po naszej szkole poruszały się „Patrole egzaminacyjne”, które wręczały uczniom karty z tabliczką mnożenia. Każdy uczeń, który poprawnie odpowiedział na pięć pytań otrzymał odznakę „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Podczas lekcji uczniowie rozwiązywali łamigłówki matematyczne w których należało wykazać się znajomością tabliczki mnożenia. W ostatnim dniu akcji odbył się turniej – „10 minut z tabliczką mnożenia” z wykorzystaniem portalu www.Matzoo.pl. Wyłoniliśmy  zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. Bezkonkurencyjny okazał się Kacper Kutkowski z klasy VI c, który w ciągu 10 minut rozwiązał 433 przykłady! W kategorii klas piątych Miłosz Siekacz z klasy V a uzyskał wspaniały wynik – 415 punktów natomiast z klas czwartych najlepszym okazał się Dawid Mazurczak  z wynikiem 162 punkty.

Wszystkim uczestnikom akcji serdecznie gratulujemy!

B. Koronowicz

W tym roku do akcji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia włączyli się również uczniowie z klas młodszych.  Było to dla nich bardzo ważne wydarzenie. Najpierw, podobnie jak uczniowie z klas starszych, rozwiązywali w klasie rozmaite zadania interaktywne, łamigłówki, grali w gry, aby 30 września móc popisać się swoimi umiejętnościami i zdobyć medal – EKSPERT TABLICZKI MNOŻENIA.

4 Patrole Egzaminacyjne z klas III c i III d pod dowództwem pań: Renaty Sobiech i Tatiany Skrzypiec przepytywały z tabliczki nie tylko uczniów, ale również pracowników szkoły. Wszyscy dorośli wykazali się doskonałą znajomością mnożenia, chociaż jak przyznawali nie była to wcale prosta sprawa stanąć przed tak poważnym Patrolem. Uczniowie też poradzili sobie bardzo dobrze, z dużym zainteresowaniem podejmowali wyzwania. Na uwagę zasługuje drugoklasista Mao, który w szybkim czasie rozwiązywał trudniejsze przypadki mnożenia w zakresie 100, nie ustępując swoimi umiejętnościami starszym kolegom i koleżankom.

Akcja była udana i  sprawiła wszystkim uczestnikom wiele radości. W przyszłym roku na pewno również przyłączymy się do obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.

Renata Sobiech, Tatiana Skrzypiec

Zapraszamy do galerii:)

 Skip to content