Sp1

Uczniowie klasy 2c bardzo lubią poznawać świat

„Powiedz mi, a zapomnę, pokaż – a zapamiętam, pozwól mi działać, a zrozumiem!” Konfucjusz

Powszechnie wiadomo, że najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka w wieku wczesnoszkolnym są zabawy badawcze i eksperymenty. Dlatego 24 maja dzieci z klasy II c uczestniczyły w zajęciach naukowych zorganizowanych przez p. Jadwigę Czyż – mamę Michała. Zajęcia odbyły się w pracowni chemicznej ZS nr 2. Podczas wizyty w pracowni dzieci poznały przyrządy i naczynia laboratoryjne potrzebne do przeprowadzania doświadczeń, z zaciekawieniem obserwowały pokaz bardzo efektownych reakcji chemicznych powstałych w wyniku łączenia różnych substancji: wybuchający wulkan, lokomotywa, burza w probówce, reakcja potasu z wodą, chemiczne zapałki. Dzieci z zapartym tchem obserwowały starszego kolegę, który przerzucał z dłoni do dłoni ogniste kule.

Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w zajęciach. Chętnie odpowiadali na pytania, próbowali samodzielnie wyjaśniać obserwowane zjawiska. Asystowali w przeprowadzeniu następujących doświadczeń: barwienie fenoloftaleiny, oranżu metylowego i błękitu bromotymolowego i strącanie osadu jodku ołowiu. Z niecierpliwością czekali na efekt przeprowadzonego w parach widowiskowego doświadczenia: pasta do zębów dla słonia.

Zajęcia w pracowni chemicznej dostarczyły uczniom dużo radości, o czym świadczyły uśmiechy na twarzach. Eksperymentowanie połączone z odkrywaniem tajemnic przyrody miało  na celu  zaszczepienie w dzieciach pasji do nauk ścisłych.

Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek.

Serdecznie dziękujemy p. Jadwidze Czyż oraz jej uczniom,  za zaangażowanie w realizację tej wyjątkowej lekcji przyrody.

                                                                                                    Tatiana Skrzypiec

Zapraszamy do galerii zdjęć:)Skip to content