Sp1

Uczniowie choszczeńskiej Jedynki w debacie o patriotyzmie

25  października 2018 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Choszcznie z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości  uczniowie choszczeńskich szkół mieli okazję wspólnie uczestniczyć w debacie poświęconej polskiemu patriotyzmowi.

Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza  część poświęcona była postaci Józefa Piłsudskiego jako męża stanu, polityka, patrioty, a także wychowaniu patriotycznemu w okresie dwudziestolecia   międzywojennego. Wykłady te bogato ilustrowane prowadzone przez nauczyciela Zespołu Szkół Nr 2 p. Beatę  Zgorzelską i wykładowcę Wyższej Szkoły Handlu i Usług w Poznaniu p. Zbigniewa  Sobańskiego stały się inspiracją do dyskusji na temat współczesnego patriotyzmu. W debacie wypowiadali się goście, uczniowie dzielili się swoimi spostrzeżeniami i bardzo chętnie nagradzali występujących brawami.

 Dla uczniów naszej szkoły to była nie tylko  ciekawa lekcja historii, ale również forma aktywności obywatelskiej.

Małgorzata Szemlij

Zapraszamy do galerii, fotografia Piotr FigasSkip to content